Wizaż

Czym jest profesjonalny makijaż?

Profesjonalny makijaż polega na stwarzaniu złudzenia optycznego, pracą ze zjawiskiem światła i cienia, a także umiejętnym doborem kolorystycznym. Osoba która wykonuje profesjonalny makijaż musi być odpowiednio przygotowana zawodowo oraz pracować na profesjonalnych, wysokiej jakości produktach,

Rodzaje profesjonalnych makijaży:

Wśród profesjonalnych makijaży wyróżniamy: makijaż naturalny, makijaż dzienny, makijaż odmładzający, makijaż biznesowy, makijaż wieczorowy (sylwestrowy), makijaż okazjonalny, makijaż ślubny, makijaż fotografii czarni – białej, makijaż abstrakcyjny, makijaż współczesny, makijaż sceniczny, charakteryzacja.

Profesjonalna analiza kolorystyczna:

Wykonujemy profesjonalne analizy kolorystyczne za pomocą ram kolorystycznych!!!

Makijaż naturalny jest delikatny i subtelny bardzo naturalny. Czasami nawet sprawia wrażenie niewidocznego. Głównym zadaniem makijażu dziennego jest nadanie świeżego, pogodnego wyglądu, zatuszowanie niedoskonałości skóry oraz delikatna korekta twarzy.

Makijaż dzienny jest bardzo zbliżony do naturalnego jednak szczególną uwagę zwracać należy na aktualnie obowiązujące trendy w makijażu, charakter pracy jak również dodatki, które w danej chwili mamy na sobie.

Makijaż odmładzający zwracamy tutaj szczególną uwagę na kolorystykę, która profesjonalnie dobrana po wcześniejszej analizie kolorystycznej pozwoli na odmłodzenie danej twarzy o co najmniej kilka lat. Należy pamiętać o efekcie świeżości makijażu naturalnego i dziennego.

Makijaż biznesowy jest bardziej wyraźny i intensywniejszy niż klasyczny makijaż dzienny, powinien być dopasowany do charakteru pracy, spotkania biznesowego, a także musi współgrać z ubiorem. W makijażu biznesowym istotą jest, aby podkreślić jeden element twarzy, usta lub oczy.

Makijaż wieczorowy (sylwestrowy) to rodzaj makijażu, w którym można pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa. Makijaż ten wykonuje się na specjalne okazje, więc ważny jest charakter imprezy i dopasowanie do stroju i fryzury.  Przeważnie w konwencji wieczorowej mamy do czynienia ze sztucznym oświetleniem lub światłem świec, dlatego makijaż wieczorowy powinien być wyrazisty o intensywnych barwach. Podkreślone oczy, usta, rysy twarzy tworzą perfekcyjną kreację, do której należy dobrać również dodatki typu brokat czy sztuczne rzęsy.

Makijaż ślubny to połączenie trzech makijaży: dziennego, wieczorowego i fotograficznego.  Profesjonalny makijaż ślubny cechuje świeżość makijażu dziennego, trwałość wieczorowego oraz doskonały wygląd w świetle dziennym, sztucznym, a także na filmie i zdjęciach. Panna młoda powinna czuć się wyjątkowo, komfortowo i pięknie, podkreślając tym naturalne walory urody oraz perfekcyjnie ukryć niedoskonałości.

Makijaż fotografii-czarno białej mocno podkreśla rysy twarzy, dlatego bardzo ważne aby odpowiednio ją wymodelować. Makijaż ten eksponuje kształt oczu i ust oraz przede wszystkim kamufluje wszelkie niedoskonałości. Dlatego niezbędne jest maksymalne krycie za pomocą podkładu dzięki temu skóra w świetle mocnych lamp wygląda idealnie.

Makijaż abstrakcyjny kreatywna wizja wizażysty, która wyśmienicie współgra z tematem przewodnim sesji fotograficznej.

Makijaż współczesny dopasowany do obowiązujących trendów w danym sezonie wiosna, lato, jesień, zima.

Makijaż sceniczny to również makijaż fotograficzny.  Jest jednak bardziej wyrazisty oraz ma ostrzejsze kolory i większe nasycenie barw. Powinien wzmocnić lub nawet zmienić naturalne rysy twarzy. W tym makijażu oczy i usta powinny mieć wyraźnie zaznaczony kontur.