Sauna

Korzystanie ze sauny to dbanie nie tylko o ciało, ale też o spokój ducha. Można w niej wypocić nie tylko toksyny, które zanieczyszczają organizm, ale także uspokoić myśli, zrelaksować się i zażegnać stres.

W saunie podczas sesji nie trzeba nic robić, wszystko za nas robi temperatura. Kiedy przebywa się w saunie, podnosi się temperatura ciała, a skóra nagrzewa, przez to organizm sądzi, że jest to gorączka i produkuje więcej białych krwinek, by walczyły z chorobami. Doskonałym towarzyszem sauny jest zimny prysznic, którym można zahartować organizm i zmniejszyć jego podatność na choroby. W saunie można pozbyć się wirusów i bakterii, a także wyleczyć się z przeziębienia.

Wizyta w saunie aktywuje nie tylko system immunologiczny, ale też poprawia działanie układu krwionośnego i zmusza ciało do pozbycia się niebezpiecznych toksyn.

Ważne jest, by przed skorzystaniem ze sauny wziąć prysznic i dokładnie wysuszyć ciało, wtedy będzie się lepiej pocić i szybciej usunie toksyny. Istotne jest też zadbanie o posiłek przed sesją wygrzewania. Najlepiej godzinę przed wizytą zjeść lekki posiłek, tak by nie być głodnym, bo może się to skończyć omdleniem, ale tez by nie czuć się przejedzonym.

Trzeba też zadbać o ręcznik, tak by nie siadać bezpośrednio na deskach i nie pozostawiać po sobie niehigienicznych plam potu.

Nie można zapominać, że jest to chwila relaksu i wyciszenia, nie na miejscu jest głośne i przeszkadzające innym zachowanie. Warto też zadbać o miłą atmosferę i przywitać się na wejściu do sauny i pożegnać się wychodząc. Obuwie zostawia się przed sauną, podobnie jak biżuterię. Kolczyki czy inne ozdoby mogą się nagrzać i dotkliwie poparzyć skórę.

Po wizycie w saunie warto nie tylko schłodzić organizm, czy to świeżym powietrzem, czy też prysznicem oraz uzupełnić nawodnienie ciała, najlepiej wodą mineralną. Warto pamiętać o użyciu balsamu lub w naturalnej wersji oleju kokosowego.