Mezoterapia

Mezoterapia igłowa

Kiedy szuka się widocznych efektów i konkretnego działania warto łączyć techniki, by uzyskać to, czego się chce w krótkim czasie. Takim właśnie połączeniem jest mezoterapia igłowa, która jest bardzo popularnym i dającym doskonałe rezultaty zabiegiem medycyny estetycznej.

Mezoterapia igłowa polega na iniekcji do skóry właściwej odpowiednich substancji, dopasowanych do efektu, jaki chce się uzyskać. Kwas hialuronowy, witaminy czy specjalnie przygotowane preparaty są wstrzykiwane w skórę, a taki sposób ich dostarczenia sprawia, że naskórek, który jest naturalna barierą ochronną, zostaje pominięty.

Nie tylko substancje, które są wstrzykiwane do skóry, doskonale ją regenerują, odżywiają i działają na jej głębokie warstwy. Skóra pod wpływem nakłuć też jest pobudzana do pracy i rewitalizacji. Dlatego połączenie dwóch sposobów aktywowanie skóry do odnowy daje tak dobre efekty.

Co ważne mezoterapia igłowa działa nie tylko przy problemach ze skórą i zabiegach, które mają na celu jej odmłodzenie. Doskonale sprawdza się przy redukcji tkanki tłuszczowej, działa antycelulitowo, a także likwiduje przebarwienia i rozstępy. Może też być stosowana przy stymulacji wzrostu włosów.

Podczas zabiegu pod skórę wstrzykuje się wybraną substancję, powstają potem maleńkie punkty wypełnione preparatem, który wchłania się i dociera do wszystkich warstw skóry. Nakłucia, które wykonuje się co około 1 cm, pobudzają skórę do samo gojenia i większej produkcji składników.

Mezoterapię igłową można stosować wszędzie tam, gdzie skóra straciła elastyczność i jędrność, zatem nie tylko na twarzy i powiekach, szyi czy dekolcie, ale i np. na grzbiecie rąk.

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem, który nie wymaga od klientki specjalnych przygotowań, nawet jeśli mamy do czynienia z delikatną i wrażliwą skórą. Zabieg można przeprowadzać o każdej porze roku, ponieważ nie trzeba obawiać się działania słońca.

Dzięki temu zabiegowi skóra jest doskonale nawilżona i odżywiona, co wpływa na jędrność i elastyczność skóry oraz jej młodzieńczy wygląd. Dlatego też mezoterapia igłowa zmniejsza ilość zmarszczek i redukuje cienie. Zabieg doskonale wpłynie na kondycje skóry i uwolni ją od przebarwień, blizn czy śladów potrądzikowych.

Zabiegi polecane są co 2-4 tygodnie, w serii po 4-6 zabiegów, potem, by podtrzymać efekt warto ponowić zabieg raz na kilka miesięcy.

W naszym salonie stawia się na jakość, dlatego w ofercie mamy zabiegi z ekskluzywnymi i doskonale skomponowanymi produktami Gama CytoCare® z laboratorium we Francji. W niezwykle precyzyjnie dobrany skład koktajlu wchodzi kwas hialuronowy oraz 55 aktywnych składników, w tym aminokwasy, sole nieorganiczne i witaminy. Skóra po ich użyciu jest jak nowa, a preparat doskonale działa w głębi, tam gdzie zastrzyk substancji jest najpotrzebniejszy.

Mamy też do dyspozycji szereg innych preparatów m.in.

– Cytrocare S Line – doskonale rozświetla, nawilża i działa antyoksydacyjnie;

– Bio Revitalisation – głęboko nawilża, redukuje zmarszczki i dodaje skórze blasku;

– Cellucare – aktywacja spalania tkanki tłuszczowej i rozbijanie celulitu.

– Haircare – nawilżenie skóry głowy, redukcja wypadania włosów i stymulacja mieszków włosowych.

Mezoterapia mikroigłowa

W zabiegach mezoterapii mikroigłowej wykorzystuje się urządzenie, które posiada wałek z mikroigłami wykonanymi ze stali chirurgicznej lub stopu tytanu. Urządzenie to służy do nakłuwania skóry, która w efekcie powstania mikrouszkodzeń zaczyna produkować więcej kolagenu i elastyny, co zaś prowadzi do jej odmłodzenia i odświeżenia.

Skóra, która zostanie poddana zabiegowi, będzie bardziej pracowała i tworzyła więcej wiązań komórkowych, a w efekcie zyska elastyczność i jędrność.

W przeciwieństwie do mezoterapii igłowej mikroigłowa bazuje na bardzo dużej ilości nakłuć, które wykonuje się bardzo gęsto na wybranej partii skóry. Tysiące nakłuć pobudzają skórę i sprawiają, że już po niedługim czasie. W pierwszych dniach po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, jednak nie odczuwa się żadnego bólu czy dyskomfortu.

Aby kuracja przyniosła najlepsze efekty, zaleca się serię 4-6 zabiegów, co 2-4 tygodni.

Mezoterapia iniekcyjna


Mezoterapia jest jednym z najskuteczniejszych i najpopularniejszych zabiegów estetycznych. Skutecznie pielęgnuje skórę przywracając jej świeży, młody wygląd. To zabieg, który wydłuża młodość i niweluje oznaki upływu czasu. Mezoterapia jest metodą wykorzystywaną od lat w kosmetologii i dermatologii estetycznej. Jej zadaniem jest wtłoczenie w skórę rozmaitych substancji aktywnych ukierunkowanych na potrzeby każdej cery. W zależności od stanu i wymagań skóry, zabieg będzie poprawiał jej nawilżenie, uzupełniał niedobory witamin i minerałów, wspomagał mikrokrążenie, zwiększał napięcie i elastyczność skóry, redukując oznaki starzenia się. Głębokość przenikania stosowanych substancji, a co za tym idzie, szybkość uzyskiwanych efektów będzie jednak zależna od tego, na jaki rodzaj mezoterapii się zdecydujesz. Salon Magia Piękna proponuje Państwu Gama CytoCare® to ekskluzywne koktajle do mezoterapii francuskiego Laboratorium RevitaCare® dające efekty odmłodzenia i wygładzenia skóry. Wyjątkowa skuteczność tkwi w składzie, oprócz zawartości kwasu hialuronowego w skład CytoCare® wchodzi 55 aktywnych składników w tym witaminy, sole nieorganiczne i aminokwasy. Dzięki CytoCare® biologiczny kapitał skóry jest zachowany, a efekty starzenia zatrzymane. Intensywne nawodnienie i regeneracja skóry, jej widocznie lepsza kondycja, to tylko niektóre korzyści wynikające z zastosowania CytoCare®. Synergiczne działanie witamin, aminokwasów i minerałów z kwasem hialuronowym przyspiesza regenerację komórkową.

 1. Nawilżenie i działanie antyoksydacyjne, spektakularny efekt rozświetlający.

Pierwszy skin booster w ampułkostrzykawce poddany sterylizacji poprzez filtrację aseptyczną gwarantującą zachowanie spójności wszystkich składników.

CYTOCARE S Line – To niezwykle silna antyoksydacyjna i nawilżająca formuła dająca skórze natychmiastowy efekt rozświetlenia, przywracająca naturalną równowagę fizjologiczną. Rewitalizacja, nawilżenie skóry twarzy, dekoltu oraz grzbietów dłoni. Rekomendowana szczególnie jako SOFT FILLING oraz w celu odmłodzenia obszarów wrażliwych takich jak okolice ust i oczodołu. Dla mężczyzn i kobiet, dla wszystkich rodzajów skóry, w każdym wieku, od skóry młodej po dojrzałą

CYTOCARE S Line to więcej niż produkt anti-aging, działa synergicznie zarówno w głębokich jak i w powierzchownych warstwach skóry co gwarantuje jej pełną i idealną rewitalizację.

 1. Gama CytoCare® 502/516/532 to ekskluzywne koktajle do mezoterapii francuskiego Laboratorium RevitaCare® dające efekty odmłodzenia i wygładzenia skóry. Wyjątkowa skuteczność tkwi w składzie, oprócz zawartości kwasu hialuronowego w skład CytoCare® wchodzi 55 aktywnych składników w tym witaminy, sole nieorganiczne i aminokwasy. Dzięki CytoCare® biologiczny kapitał skóry jest zachowany, a efekty starzenia zatrzymane. Intensywne nawodnienie i regeneracja skóry, jej widocznie lepsza kondycja, to tylko niektóre korzyści wynikające z zastosowania CytoCare®. Synergiczne działanie witamin, aminokwasów i minerałów z kwasem hialuronowym przyspiesza regenerację komórkową.

Dzięki unikatowej kompozycji określonych witamin, CytoCare® nadaje skórze spektakularnego blasku i promienistości, powoduje wygładzenie drobnych zmarszczek poprzez stymulację do produkcji nowych komórek, a także stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu.

Główny skład CytoCare jest identyczny, jednak logiczne i niezbędne było dostarczenie kwasu hialuronowego w różnych stężeniach w odpowiedzi na potrzeby różnych grup wiekowych oraz różnych rodzajów skóry. Wygodniejsza dla lekarzy formuła gotowego do użycia koktajlu, bez potrzeby mieszania.

SPECYFIKACJA:

 • Spłyca nawet głębsze zmarszczki
 • Intensywne zagęszczenie i regeneracja skóry właściwej
 • Głębokie nawodnienie
 • Efekt przeciwutlenianiający i ochronny
 • Zapobiega pojawieniu się „pierwszych zmarszczek”
 • Utrzymuje biologiczną równowagę skóry
 • Zapewnia intensywne odżywianie skóry
 • Zapewnia promienność i blask

WIDOCZNE REZULTATY

Biologiczny kapitał skóry jest zachowany, a efekty starzenia zatrzymane. Intensywne nawodnienie i regeneracja skóry. Widocznie lepsza kondycja skóry, wyjątkowo promienna i elastyczna. Powraca naturalnie młody wygląd.

 1. StretchCare francuskiego laboratorium RevitaCare to doskonałe połączenie kwasu hialuronowego o wysokim stężeniu, witaminy B5, oraz rewolucyjnego kompleksu antyoksydantów DMAE.

Dzięki doskonale dobranym składnikom zabieg StretchCare obkurcza poluzowane włókna kolagenowe wywołując efekt natychmiastowego liftingu, a skóra staje się idealnie napięta i wzmocniona. Rysy twarzy wyostrzają się, a owal staje się wyrazisty i idealnie wyrzeźbiony. Skóra poddana kuracji jest gładsza, wzmocniona wręcz podniesiona. Twarz odzyskuje idealny kształt i wyrazistość. Przebarwienia i plamy pigmentacyjne stają się mniej widoczne, skóra jest idealnie rozświetlona i nawilżona.

Oprócz zastosowania StretchCare na twarz doskonale sprawdza się wszędzie tam gdzie występują zwiotczenia skóry, zastosowany na biust uniesie go, sprawi, że nabierz on idealnego kształtu, a rozstępy, przebarwienia i plamy pigmentacyjne staną się mniej widoczne, skóra biustu będzie idealnie napięta, nawilżona, odżywiona i odświeżona.

SPECYFIKACJA:

 • Efekt wzmocnienia tkanek skórnych
 • DMAE wywołuje efekt liftingu i naprężenia. Tkanki wspierające skórę zostają bardzo wzmocnione.
 • Poprawa jakości skóry
 • Dzięki kwasowi hialuronowemu, jego właściwościom nawilżającym i odbudowującym, komórki otrzymują intensywną dawkę substancji odpowiedzialnej za nawodnienie i regenerację. Umożliwia to skórze odzyskanie jej napięcia.
 • Wzmocnienie naturalnych mechanizmów obronnych skóry
 • Pierwiastki śladowe oraz witamina B5 wspólnie wzmacniają naturalne mechanizmy obronne skóry przeciwko wolnym rodnikom, co skutkuje młodszą i świeżej wyglądającą skórą.
 • Zmniejszenie efektów rozciągnięcia
 • DMAE wzmacnia poluzowane włókna kolagenowe, co zmniejsza szerokość uszkodzeń skóry oraz łagodzi efekt typowej dla nich pigmentacji.

4. Bio-Revitalisation dzięki zawartości bardzo wysoko stężonego retinolu i witaminy C, ma silne właściwości rozjaśniające, wygładzające i napinające skórę. W jego skład dodatkowo wchodzą m.in.: witaminy z grupy B, witamina E oraz witamina D. Taki zestaw substancji aktywnych sprawia, że preparat ten w widocznym stopniu odmładza skórę wokół oczu oraz niweluje obrzęki i zasinienia pod nimi. Bio-Revitalisation o działaniu rozjaśniających i odżywczym ze szczególnych wskazaniem do wymagającej skóry pod oczami to gwarancja najwyższej skuteczności oraz satysfakcji pacjentów.

SPECYFIKACJA:

 • Minimalizacja drobnych zmarszczek spowodowanych odwodnieniem skóry
 • Umożliwia głębokim rezerwom wodnym nawilżenie górnych warstw skóry.
 • Intensywnie i głęboko nawilżona skóra
 • Zwiększona aktywność wodna – wykorzystanie rezerw.
 • Spektakularny blask i promienistość
 • Dzięki zawartości określonych witamin.
 • Działania przeciwutleniające
 • Zapobieganie procesowi starzenia się i korekta jego skutków w związku z czynnikami zewnętrznymi i wewnętrznymi.

 1. CelluCare to wyjątkowo zbilansowany koktajl do mezoterapii igłowej przeznaczony do leczenia nawet najbardziej zaawansowanego cellulitu, w którego skład wchodzą kwas hialuronowy, kofeina, i mikroelementy. Są to trzy kluczowe składniki redukujące podskórne złogi tłuszczowe i skórkę pomarańczową, a także korygujące sylwetkę.

Niezwykle istotny jest fakt, że Cellucare w widocznym stopniu wygładza skórę i rozbija nawet mocno grudkowy cellulit. Zabieg polega na równomiernym ostrzykiwaniu punktowym lub liniowym obszarów ciała dotkniętych cellulitem z widocznym nadmiarem tkanki tłuszczowej.

Opatentowana przez Laboratorium RevitaCare wyjątkowa formuła medyczna CelluCare jest odpowiedzią na zapotrzebowanie osiągnięcia niezwykłej skuteczności w leczeniu cellulitu. Dodatkowo CelluCare to gwarancja najwyższej jakości i bezpieczeństwa. Zabieg cieszy się od lat ogromnym powodzeniem wśród pacjentów na całym świecie.

SPECYFIKACJA:

 • Rozbicie zbitego cellulitu Dzięki wykorzystaniu kwasu hialuronowego hydrolizującego błony komórkowe, następuje uwolnienie adipocytów odpowiedzialnych za pojawianie się grudek tłuszczu w tkankach. Tłuszcz zostaje uwolniony.
 • Aktywizacja spalania tłuszczu, redukcja zapasów tłuszczu
 • Zawierający składnik spalający tłuszcz, CelluCare® stymuluje redukcję tłuszczów i przekształca je w źródło energii. Ponadto, pierwiastki śladowe maksymalizują aktywność odpowiednich enzymów.
 • Nasilenie mikrocyrkulacji oraz drenażu
 • Kofeina pobudza mikrocyrkulację skórną, przyczyniając się tym samym do eliminacji rozłożonych kwasów tłuszczowych.
 • Poprawa wyglądu zewnętrznego tkanki skórnej
 • Nawilżające właściwości kwasu hialuronowego nadają skórze miękkość i gładkość. Pierwiastki śladowe pobudzają komórki i bardziej wzmacniają skórę. Kwas hialuronowy dodatkowo kondycjonuje i wygładza skórę.

 1. HairCare jako jeden z nielicznych na rynku estetycznym posiada certyfikat jako wyrób medyczny klasy III do iniekcji skórnej co gwarantuje wysokie bezpieczeństwo i widocznej efekty. Dzięki naturalnym składnikom o bardzo skutecznym stężeniu struktura włosa ulega wyraźnej poprawie, wydzielanie sebum zostaje wyregulowane, cebulki włosa wzmocnione a równowaga biologiczna skóry przywrócona.

Arginina, glutamina, glicyna i ornityna wzmacniają korzeń włosa powodując bujny wzrost, cysteina i cynk dwa główne składniki keratyny wzmacniają i chronią włókna kapilarne, sprawiają, że włosy wyglądają niezwykle pięknie i zdrowo stają się błyszczące. Oprócz poprawy struktury włosa ważny jest jego wzrost, który gwarantują zawarte w HairCare witaminy z grupy B.

Zabieg HairCare zapobiega nawrotom łupieżu, gdyż odbudowuje międzykomórkowe spoiwo i zachowuje funkcję ochronną skóry głowy. Mezoterapia HairCare to gwarancja zdrowych, wzmocnionych i pełnych blasku włosów. Zabieg poleca się nie tylko w celu leczenia problemów związanych z włosami i skórą głowy, ale także jako profilaktyka tych dolegliwości.

SPECYFIKACJA:

 • Stymulacja mieszków włosowych
 • Arginina, glutamina, glicyna i ornityna są niezbędne dla wzrostu komórkowego. W wyniku zaaplikowania tych składników odżywczych na poziomie kapilarnym, skóra właściwa wzmacnia korzeń włosa, co powoduje bujny wzrost włosa.
 • Wzmocnienie i ochrona włókna kapilarnego
 • Cysteina i cynk, dwa główne składniki keratyny tworzące włókno kapilarne wykorzystywane są, by wyrosły zdrowsze i lepiej wyglądające włosy.
 • Stymulacja wzrostu
 • Witaminy z grupy B, powodujące odnowę torebki włosowej, przyczyniają się do stymulacji wzrostu.
 • Zmniejszenie efektu utraty włosów
 • Zarówno w przypadku androgenicznej (łojotok), jak i egzogennej (stres, zmiana pór roku) przyczyny.
 • Odżywienie i nawilżenie skóry głowy
 • HairCaire odgrywa także istotną rolę w syntezie niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, odżywiających tkanki wokół mieszków włosowych, zapobiegając ich przesuszaniu, co zapobiega powstawaniu łupieżu.

WIDOCZNE REZULTATY

Produkt HairGare w ofercie Beautymed. HairCare łączy w sobie ożywiające, odżywcze i stymulujące składniki wymagane, by poprawić strukturę włosów, regulować wydzielanie sebum, stymulować wzrost oraz spowolnić wypadanie włosów. Zapobiega nawrotom łupieżu, gdyż odbudowuje międzykomórkowe spoiwo i zachowuje funkcję ochronną skóry głowy. Włosy pełne blasku, mocne i ożywione.