Masaż

Nie ma nic lepszego dla zmęczonych mięśni, nadwyrężonych ścięgien czy samopoczucia niż masaż. Kiedy pod wpływem profesjonalnie przeprowadzonego zabiegu można poczuć się jak nowy. Całe ciało relaksuje się i wypoczywa, a z nim odpoczywa i dusza. Masaż to nie tylko zadbane ciało, ale także wyciszone myśli i błogi spokój.

Masaż klasyczny

Jest to najbardziej znany i najpopularniejszy rodzaj masażu.Wpływa doskonale na samopoczucie oraz rozluźnienie mięśni. Masażem klasycznym można złagodzić, a w niektórych przypadkach całkowicie wyleczyć bóle kręgosłupa, bóle mięśni, napięcie, obrzęki i przykurcze, a także bóle głowy i reumatyczne. Warto pamiętać, że masaże pomagają nie tylko ciału, ale są też świetnym sposobem na walkę z depresją, nerwicą czy lękami.

Podczas masażu ciało jest głaskane, rozcierane, oklepywane, ugniatane, wstrząsane i wyciskane. W zależności od potrzeb użyta jest różna siła nacisku, początkowo można odczuwać dyskomfort, ale tylko taki masaż, który dociera do wszystkich mięśni, ma sens.

Podczas masażu można wyczuć, które partie ciała potrzebują mocniejszej stymulacji, a które tylko relaksu. Masaż klasyczny wpływa nie tylko na układ mięśniowy, ale też na układ krwionośny i nerwowy. Dzięki tak rozległemu działaniu oraz w połączeniu z muzykoterapią i aromaterapią masaż jest świetnym środkiem, by osiągnąć błogość, odprężenie i spokój.

Masaż stemplami ziołowymi

Choć w Azji technika ta jest znana od wieków, to w naszej szerokości geograficznej  dopiero podbija serca klientów. Masaż stemplami ziołowymi jest świetnym rozwiązaniem dla wszystkich, którym dokucza stres, zmęczenie i bóle mięśni, a także tym, którzy chcą zredukować wagę i cellulit, a także wzmocnić odporność. Doskonale sprawdza się dla każdego, kto ma siedzący tryb pracy i potrzebuje wytchnienia dla pleców i mięśni.

Stemple ziołowe są wykonywane z mieszanki ziół i olejków, które mają sprawdzone i doskonale działanie nie tylko na ciało, ale i na samopoczucie i stan psychiczny człowieka. Wybraną mieszankę ziół owija się bawełną i podgrzewa. Wokoło unosi się doskonały zapach ziół i aromatów olejków. Stemple są przykładane do ciała, początkowo na bardzo krótko, ponieważ są gorące, a po czasie zostają na ciele coraz dłużej.

Takie połączenie masażu, aromaterapii i substancji odżywczych, które przenikają przez skórę, daje wspaniałe efekty. Rozluźniający masaż odnowi nie tylko skórę, zrelaksuje mięśnie, ale i poprawi samopoczucie.

Jedynymi przeciwwskazaniami do masażu są problemy z żylakami, krążeniem i krzepliwością krwi, a także zapalenia, rany i choroby skórne. Także kobiety podczas menstruacji i w ciąży powinny wstrzymać  się z masażem.

Masaż gorącymi kamieniami

To niesamowicie relaksujący i przyjemny masaż, który jest wzbogacony nakładanymi na wybrane partie ciała ciepłymi kamieniami. Ten niezwykle popularny zabieg wpływa doskonale na każdego. Masaż nie tylko działa rozluźniająco na całe ciało, ale jest też pomocny w oczyszczaniu organizmu oraz poprawia przemianę materii. Zwiększa także wymianę tkankową oraz zmienia zakres progu odczuwania bólu.

Dzięki niemu nie tylko ciało będzie czuć się znacznie lepiej, ale tez psychika, która zostanie zrelaksowana i wyciszona.