Laseroterapia

Wykorzystanie laseroterapii w kosmetyce zyskuje coraz więcej zwolenników. Modelowanie skóry, pozbywanie się przebarwień czy naczynek jest już w zasięgu ręki. Podobnie jak pozbycie się tatuażu, który uznawało się za szczyt młodzieńczego buntu lub też trafiło się w ręce kiepskiego artysty. Dzięki użyciu najnowszej technologii można raz na zawsze pozbyć się niechcianego owłosienia, wygładzić i poprawić kondycję skóry.

Depilacja laserem

Gładkie ciało, bez zbędnego owłosienia i nieestetycznych problemów ze skórą to marzenie każdej kobiety. Różne „domowe” sposoby na usuwanie włosów są stosowane od wieków, jednak golenie czy wyrywanie ich woskiem jest krótkotrwałe i nie daje tak dobrych efektów, jak depilacja laserowa.

W depilacji laserowej najważniejsze jest, by włosy zostały usunięte w fazie wzrostu, ponieważ tylko wtedy nie odrosną. Włosy na ciele człowieka w tym samym czasie są w różnych fazach, dlatego zabieg trzeba powtórzyć, by mieć całkowitą pewność, że nie odrosną. Faza anagenu, czyli aktywnego wzrostu włosa pozwala na działanie lasera i pozbycie się niechcianego owłosienia, w czasie katagenu (faza zaniku) i telogenu (faza spoczynku) laser nie będzie działał na włosy. Dlatego też depilację laserową trzeba rozłożyć w czasie, by efekt został osiągnięty. Minimalna ilość zabiegów to 6, natomiast cała, pełna seria to 12 naświetlań wykonywanych w odstępie 3-6 tygodni,.

W naszym salonie mamy do dyspozycji nowoczesny laser z funkcją SHR. Jest to technologia, która wykorzystuje zalety lasera i pulsacyjnego światła. Niezaprzeczalnym udogodnieniem jest to, iż metoda ta jest przyjemniejsza i delikatniejsza dla skóry. Podczas zabiegu za pomocą lasera do mieszka włosowego dostarczana jest energia, która wytwarza ciepło i niszczy owłosienie od podstaw.

Technologia SHR nie tylko wykorzystuje melaninę we włosie, ale też dociera w głąb skóry właściwej. A co ważne dla skuteczności zabiegu, dłuższy, ale delikatniejszy czas ogrzewanie mieszka, jest bardziej skuteczny niż tradycyjna laseroterapia, która bazuje na wyższej temperaturze i szybkich uderzeniach. Technologia SHR bazuje na niskiej energii emitowanej w tempie 10 impulsów na sekundę.

Do zabiegu laserem SHR należy się przygotować i to wcześniej. Na dwa miesiące przed depilacją laserem SHR nie wolno już używać innych metod depilacji, czy to woskiem, czy depilatorem, można je golić. Na miesiąc przed zabiegiem i tego należy zaprzestać, trzeba pozwolić odrosnąć włoskom i nie opalać się, a także nie można używać kosmetyków z kwasami AHA, BHA, PHA. Dzień przed zabiegiem należy zgolić włosy. W dniu zabiegu (przed i po) należy zrezygnować z alkoholu.

Przed samym zabiegiem skóra jest dokładnie oczyszczana przed zabiegiem z kosmetyków i pokrywana żelem USG, a następnie przeprowadzamy zabieg.

Ilość i częstotliwość zabiegów jest zależna od klientki i jej predyspozycji genetycznych, należy pod uwagę wziąć kolor i grubość włosów, to, jak głęboko są osadzone, nie bez znaczenia jest także kolor skóry.

Ważne jest by i po zabiegu zadbać o skórę i przestrzegać kilku zasad. Mianowicie nie opalać się po zabiegach i 4 tygodnie po skończeniu laseroterapii, należy stosować kremy z filtrem SPF 30. Nie wolno także sięgać po kosmetyki, które w swoim składzie mają alkohol i AHA oraz retioidami. Za to należy stosować kilka razy dziennie, zwłaszcza 72 godziny po zabiegu  kremów łagodzących.

Dzięki głowicy laserowej ND:YAG możliwe jest przeprowadzanie wielu zabiegów m.im. zamykanie naczynek czy usuwanie tatuaży.

Zamykanie naczynek

Laseroterapia jest bardzo skutecznym sposobem leczenia naczynek i pajączków, które psują świeży i młody wygląd skóry zwłaszcza w widocznych miejscach np. na twarzy. Pod wpływem lasera hemoglobina ścina się i naczynka są niszczona, a później samoczynnie wydalone przez organizm. W dużej mierze efekt zabiegu jest uzależniony od koloru skóry pacjenta, a także od tego, jakie naczynko należy wyleczyć – jaka jest jego głębokość, kolor i lokalizacja. Należy pamiętać, że zamykanie naczynek i usuwanie pajączków to terapia, która trwa i nie da się jej wykonać raz. Cykl 5-6 zabiegów jest wykonywany, co 6-8 tygodni. Podjęcie leczenia jest poprzedzane konsultacją, podczas której przedstawione są wszystkie przeciwwskazania do leczenia, możliwe rezultaty i skutki uboczne.

Warto zaznaczyć, że laserowe zamykanie naczynek jest zabiegiem nieinwazyjnym, po którym nie zostają nakłucia czy nacięcia, które mogłyby zmienić się w nieestetyczne blizny.

Usuwanie tatuażu

Nie zawsze tatuaż okazuje się najlepszym życiowym pomysłem. Z czasem zmienia się światopogląd, wartości czy po prostu jest źle wykonany lub brzydki. W takich przypadkach z pomocą przychodzi laserowe usuwanie tatuażu. Jest to najlepszy sposób, by pozbyć się niechcianej ozdoby bez ryzyka blizn i jeszcze gorszego wyglądu skóry.

Wiązka lesera sprawia, że cząsteczki tuszu zostają rozbite na drobinki i usunięte ze skóry przez makrofagi. Łatwiej usunąć jest jednobarwny tatuaż wykonany przez amatora, ale i kolorowy i profesjonalny tatuaż jest do usunięcia. Warto pamiętać, że im starszy tatuaż, tym skuteczniejsze leczenie. Tusze jasne gorzej reagują na laser, zatem ich usunięcie wymaga większej ilości pracy i dłuższej laseroterapii. Także osoby o jasnej karnacji  z ciemnymi tatuażami mogą liczyć na szybsze pozbycie się problemu.

Po zabieg usunięcia tatuażu ważne jest, by odpowiednio zadbać o skórę. Przede wszystkim należy dbać o nawilżenie skóry i smarowanie jej maścią na oparzenia bądź wspomagającą gojenie się ran (np. Alantan plus, Cicaplast, Linomag). Chociaż nie jest to łatwe trzeba powstrzymać się od zdrapywania strupków, ponieważ mogą po nich powstać szpecące blizny. W czasie kiedy jest dużo słońca należy unikać opalania się i stosować kosmetyki z wysokim filtrem UV.

Po usuwaniu tatuażu powstają pęcherzyki i strupki, jest to normalne i trzeba dać skórze czas na regeneracje. W przypadku kiedy doszłoby do zabrudzenia czy powstania rany, trzeba ją posmarować maściami np. Tribiotic lub Octanisept.

Leczenie grzybicy paznokci

Ten bardzo przykry i nieestetyczny kłopot spotka nawet co piątego Polaka. O ile łatwo zarazić się grzybicą – na basenie, w saunie czy przez wkładanie cudzych butów, o tyle trudno ją wyleczyć. Dlatego warto, zamiast żmudnego leczenia maściami wybrać najskuteczniejszą metodę usuwania grzybicy z paznokci, czyli laseroterapię, która nie ma żadnych skutków ubocznych, a jej efekty są stosunkowo szybkie. Płytka paznokcia i tkani wokoło są naświetlane laserem, a pod wpływem oddziaływania fotochemicznego i termicznego komórki grzyba są niszczone. Leczenie trwa około 6 tygodni, gdyż jest to uwarunkowane szybkością wzrostu płytki paznokcia. Rezultaty widoczne są po około kwartale.

Fotoodmładzanie

Doskonale wiemy, że twarz odzwierciedla nasze życie. Wszystkie troski i zmartwienia, a także upływ czasu, jednak dzięki możliwościom nowoczesnej medycyny estetycznej nie musi tak być. Wykorzystywana w naszym salonie głowica „RF” pozwala na przeprowadzenie zabiegów, które mają bardzo szeroki zakres działania. Funkcja „RF” bipolar umożliwia wygładzanie zmarszczek na twarzy i w koloidach oczu, co wyraźnie poprawia wygląd skóry. Podobnie jak usunięcie postarzających twarz worków pod oczami czy nieestetycznych cieni. Dzięki zabiegom laserowym skóra jest rozświetlona, odmłodzona i wyraźnie ujędrniona. Można także wymodelować owal twarzy oraz spłycić blizny na skórze. Przeprowadzając zabieg, można zlikwidować bruzdy i postarzające zmarszczki oraz poprawić napięcie i elastyczność skóry.

Zabiegi fotoodmładzania przeprowadza się w serii 5-7 spotkań co 2-4 tygodnie. A efekty działania lasera są widoczne od razu. Usunięcie z twarzy przebarwień, zmarszczek czy naczynek pozwoli odzyskać świeży i młody wygląd, a skóra będzie napięta i jędrna. Co najważniejsze, nie potrzeba używać skalpela czy godzić się  na bolesne operacje, by cieszyć się efektem odmłodzenia. Fotodmłodzona skóra zostaje pobudzona do produkcji niezbędnych do utrzymania jej dobrej kondycji – kolagenu i elastyny, a efekty utrzymują się od kilku miesięcy do nawet kilku lat w zależności od wieku klientki.

Fotoodmładzanie to nie tylko zabieg, które pomaga pozbyć się niechcianych zmarszczek, ale także problemów skórnych takich jak trądzik różowaty, rumień czy inne zmiany naczyniowe.

Laseroterapia jest doskonałym sposobem na pozbycie się niechcianych przebarwień skóry, czy to piegów, czy zmian pigmentowych, które powstają przy zażywaniu leków.

Laserowy peeling węglowy

Polega na naświetlaniu promieniem laserowym skóry twarzy lub dekoltu pokrytej specjalną, koloidalną zawiesiną węgla. Podczas zabiegu drobinki węgla wnikają w najdrobniejsze nierówności, zagłębienia oraz pory. Powoduje to oczyszczenie i zwężenie porów skóry, ujednolicenie kolorytu, stymulację produkcji kolagenu, zmniejszenie stanów zapalnych i stymulację komórek skóry do odbudowy.
Wskazania do zabiegu:
– trądzik
– wągry, pryszcze, krostki i grudki
– rozszerzone pory
– ziemista lub szorstka cera
– przebarwienia wszystkich typów
– pozbawiona elastyczności skóra na skutek foto starzenia
– skóra z oznakami starzenia
– drobne zmarszczki
Efekty
– redukcja zaczerwienienia przy stanie zapalnym trądziku
– zmniejszenie łojotoku i wspomagająco przy leczeniu trądziku
– usunięcie zaskórników otwartych i zamkniętych, pryszczy, krostek i grudek
– zwężenie rozszerzonych porów
– poprawa elastyczności skóry
– wygładzenie drobnych zmarszczek
– stymulacja regeneracji i odnowy skóry
– ujednolicenie i rozjaśnienie kolorytu skóry
– oczyszczenie powierzchni skóry i zatkanych porów
– usunięcie przebarwień