Kriolipoliza

Kriolipoza jest zabiegiem idealnym dla wszystkich, którzy chcą się pozbyć zbędnej tkanki tłuszczowej w wybranych partiach ciała i to bez potrzeby poddawania się inwazyjnemu zabiegowi liposukcji. Jak dotąd to właśnie ona wiodła prym wśród zabiegów, które pomagały szybko wymodelować ciało i usunąć z niego nagromadzoną tkankę tłuszczową. Jednak zabieg ten był inwazyjny, skóra musiała zostać nacięta, a po zabiegu trzeba było mieć czas na rekonwalescencję. Teraz to już przeszłość, dzięki kriolipozie. Zabieg ten wykorzystuje działanie niskich temperatur na tkankę tłuszczową. Bezinwazyjnie i bezboleśnie specjalna głowica zostaje przyssana do wybranej partii ciała, a następnie zamraża podskórną tkankę tłuszczową. Zabiegi pozwalają na redukcję tkanki nawet o 40%, a zabiegi, które trwają w zależności od tego, jaką partię ciała się chłodzi, są przyjemne i relaksacyjne. Można spokojnie położyć się i odpocząć, a my zrobimy resztę!

Skuteczność zabiegów i ich bezbolesność jest możliwa dzięki odkryciu, że w tkance podskórnej nasycone kwasy tłuszczowe rozpadają się w temperaturze +5 stopni Celsjusza. Co ważne, znajdujące się niedaleko tkanki tłuszczowej naczynia krwionośne i narządy są zupełnie bezpieczne, ponieważ są oporne na takie temperatury. Bezboleśnie i w pełni bezpiecznie komórka tłuszczowa zostaje zniszczona, a później wydalona przez organizm.

Kriolipoza jest najskuteczniejsza na brzuchu, udach, a także twarzy. Efekt jest widoczny już po miesiącu, kiedy organizm wydali martwe komórki tłuszczowe.

Metoda ta staje się coraz popularniejsza ze względu na bezinwazyjny charakter i widoczne rezultaty. A co najważniejsze, zabiegi te nie są zarezerwowane jedynie dla aktorek z okładek najlepszych gazet, ale są dostępne dla każdego, kto chce w prosty i skuteczny, ale i bezpieczny sposób zredukować tkankę tłuszczową.

Zabieg ten jest niegroźny, jednak istnieją przeciwwskazania, które zabraniają wykonania zabiegu:

– kobietom w ciąży i karmiącym piersią,

– osobom źle reagującym na zimno i niskim ciśnieniem,

– chorym na cukrzycę, choroby wątroby oraz osobom z rozrusznikiem i z chorobą Raynauda

– stan zapalny organizmu albo skóry.