Blogkute

 • Usuwanie tatuażu

  Znaki, napisy, portrety – tatuaże przyjmują wiele form, zależnie od wizji klienta. Nie zawsze jednak tatuaż spełnia nasze oczekiwania. Wówczas najchętniej byśmy się go pozbyli, choć nie jest to takie proste. Najbardziej skuteczna metoda to usuwanie laserowe i taką usługę możemy znaleźć w Salonie kosmetycznym Magia Piękna w Krośnie.

  Laserowe usuwanie tatuażu to niezwykle skuteczny sposób w większości przypadków. Do całkowitego pozbycia się tatuażu nie wystarczy jedna sesja. Ich ilość uzależniona jest od koloru, ilości występujących barwników, ich gęstości, głębokości, wielkości tatuażu oraz reakcji skóry na laser. Im głębiej, tym trudniej się ich pozbyć. Większe prawdopodobieństwo powodzenia zabiegu istnieje w przypadku tatuaży profesjonalnych, w których barwnik rozmieszczony jest w skórze równomiernie i stosunkowo płytko. Rezultat zaczyna uwidaczniać się stopniowo. Tatuaż rozjaśnia się pod wpływem lasera. Podczas czterotygodniowej przerwy między zabiegami cząsteczki rozbitego laserem barwnika są systematycznie wchłaniane przez komórki układu odpornościowego.

  W trakcie zabiegu pacjent może odczuwać niewielkie pieczenie, a po nim skóra jest obrzęknięta i zaczerwieniona. Tatuaż znika w ciągu kilku tygodni, choć z reguły zabiegi trzeba powtarzać 2-4 razy w odstępach 5-8 tygodni.

  W Salonie Kosmetycznym Magia Piękna w Krośnie oferujemy profesjonalne usuwanie tatuaży i makijaży permanentnych. Zapraszamy do kontaktu.

  Tagi:

0 comment

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *